Nápad vzešel od paní Jany Matlové a na její popud se naše farnost rozhodla faru na tento účel zapůjčit. Maminky z dětské skupinky Klubík, které se s dětmi v minulosti scházely v prostorách fary, se o tuto věc neskutečně rychle a efektivně zasadily. Během několika dní faru uklidily a přes sociální sítě oslovily občany Drásova a okolí s prosbou o darování všeho nezbytného.

A tak už ve čtvrtek 17.3. se na faře dveře netrhly, lidé z Drásova a okolí darovali postele, lehátka, matrace, ložní, pračku, …potraviny, prostě fara je v této chvíli plně vybavená a připravená na příjezd ukrajinských maminek s dětmi. Tátové se zase zasadili o funkčnost různých zařízení, o zapojení pračky, seřízení kotle…prostě krásná solidarita propojila nás všechny.

Za toto zvlášť a moc děkujeme jmenovitě manželům Janě a Petrovi Matlovým,  Šárce a Michalovi Politzerovým, Anastazii Vaňkové, Zuzce Červené, Yvoně Dicker a Damianovi a Katarzyně Satlawovým. Patří jim slova díků od nás všech farníků a ujištění, že i my starší, třeba už takového nasazení ne úplně schopni, provázíme celou akci svými modlitbami. Pán žehnej vám, milé mladé rodiny, že jste se s takovou vervou zasadily o dobrou věc.

Díky!